Przez cały Półwysep Helski przebiega ścieżka rowerowa biegnąca z Helu do Gdyni o długości blisko 80 km.
Aby wybrać się na wycieczkę rowerem po Mierzei Helskiej nie trzeba wieźć ze sobą swojego roweru. W Chałupach - Port Chałupy - działa wypożyczalnia sprzętu wodnego i wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji jest około 30 różnorodnych rowerów: górskie, trekkingowe, tandemy oraz rowery dla dzieci i foteliki do przewożenia maluchów.

Nawierzchnia drogi rowerowej została wybudowana z kostki betonowej fazowanej co przy dłuższych odległościach wycieczek rowerowych może okazać się pewnym utrudnieniem. Przeszkodą są także chodzący po drodze rowerowej ludzie, dla których nie wybudowano chodnika. Dla wytrawnych rowerzystów są to jednak mało znaczące utrudnienia.
Oczekiwania wyruszających na wycieczkę rowerową wiążą się z poznaniem nowych miejsc i delektowaniem się wspaniałymi widokami... na półwyspie helskim ich z całą pewnością nie brakuje a co ważniejsze są nieprzeciętne. Na odcinku Władysławowo - Chałupy gdzie mierzeja jest dość wąska widać po prawej stronie morze, łodzie i kempingi. Natomiast po naszej lewej stronie znajduje się jezdnia, a za nią tory, wąski pas lasu, plaża i morze.
W Chałupach ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż zatoki Puckiej, przebiega obok molo spacerowego oraz obok przystani Port Chałupy.

Z Chałup możemy udać się w 2 odmiennych kierunkach. Pierwszy to w kierunku Gdyni - przez Władysławowo, Puck lub w kierunku przeciwnym, do Helu - przez Kuźnicę, Jastarnię, Juratę aż do końca mierzei Helskiej.


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.chalupy.com - noclegi na morzem na wczasy w Chałupach - wakacje w Chałupach

środa, 19 czerwiec 2024r. 08:28:08, online: (0/2), 6.2 ms